دستگاه پخت شیر جهت فرآوری شیر در کارخانه های لبنیاتی  و یا جهت تولید شیر ماست پنیر و غیره   ابتدا شیر را پاستور کرده و بعد از آن  مراحل بعدی فرآوری انجام می گیرد.  از معایب بزرگ پاستورهایپلیتی یا صنعتی میتوان به این مواد اشاره کرد . 1- نیاز به دیگ بخار جهت افزایش دما 2- نیاز به آب کولینگ تاور جهت خنک کاری   3-  نیاز به آب چیلر  یا آب آیس بانک  4- گران بودن دستگاه پاستور 5-  برای تولیدات کم مناسب نمی باشد.

با توجه به موارد فوق الذکر و بخصوص مورد 4 و 5  در واحدهای لبنیات سنتی و یا فروشگاه های لبنیاتی و ماست بندی ها که نیاز به دستگاهی جهت گرم کردن سری  شیر و خنک کردن شیر می باشد دستگاه پاستوریزاتور پلیتی مناسب نبوده و برای برطرف کردن این مشکل شرکت مخازن ماشین وزین دستگاه پخت‌شیر یا شیرجوش را طراحی و تولید کرده به طوری که برای تولید و فرآوری  زیر 6 تن در روز بسیار مناسب می باشد. دستگاه پخت‌شیر این شرکت به صورت حرارت غیر مستقیم شیر را تا دمای دلخواه (دمای جوش) می رساند و بعد از آن فرآیند خنک کاری توسط مبدل حرارتی با آب شهری و یا آب کولینگ تاور و یا آیس بانک کوچک انجام می گیرد.

مزایای  دستگاه شیر جوش بدین شرح است 1.با گاز شهری کار می کند 2. مراحل پخت شیر می تواند به صورت خودکار تا دمای دلخواه انجام پذیرد 3. امکان جوشاندن شیر و تبخیر آب شیر وبالا بردن ماده خشک موجود در شیر  4. نیاز به تجهیزات گرانقیمت جهت کار کرد.5. جای کمی اشغال می کند 6.بعلت حرارت غیر مستقیم پروتین ها و ویتامین های شیر سالم باقی می مانند 7. تعمیرات آسان و کارکرد راحت با آن 8. قیمت خیلی مناسب  و هزینه نگهداری خیلی اندک

دستگاه های پخت شیر دارای شاسی تابلو برق (کنترل و قدرت) مخزن سه جداره تمام استیل همزن ، مبدل و پمپ تخلیه و غیره می باشد و تمام قطعات مورد استفاده در دستگاه پخت‌شیر از برندهای معتبر و اصلی می باشند.

دستگاه پخت‌شیر مناسب جهت ماست بندی ها کارخانه های لبنیاتی جهت تولید محصول خاص، لبنیات سنتی و دامداری ها می باشد.