در ساخت مخازن تحت فشار با توجه به حساسیت طراحی و ساخت باید از استانداردهایی چون asme  و یا Api  تبعیت  گردد ، در طراحی مخزن تحت فشار با رجوع به استانداردهای ذکر شده می توان در کنار تجربه کاری و تسلط بر استانداردها طراحی مخازن تحت فشار را انجام داد در طراحی مخزن تحت فشار پارامترهای مهمی وجود دارد که باید حتما به آنها در حین سفارش برای خرید و طراحی توجه گردد مثل فشارکاری فشار طراحی –  دمای کاری دمای طراحی مقاومت به خوردگی آلیاژ بدنه مخازن – کویل دار بودن مخزن و جنس مخزن و غیره که تمام این موارد در طراحی و ساخت مهم است و می تواند بر روی قیمت و کارکرد مخزن تحت فشار تاثیرگذار باشد. با توجه به نوع جنس مخزن فرآیند جوشکاری جهت ساخت مخزن متغیر می باشد که هرکدام دارای روند  جوشکاری وپروسیجر جوشکاری wps خود را دارا می باشد در ساخت مخازن تحت فشار با توجه خطرات  پیش رو در مراحل کار و امکان بروز حوادث در صورت ساخت نامناسب باید کنترل های متعددی جهت ساخت مخزن تحت فشار انجام گیرد که با نظارت و کنترل های  پی در پی  مطابق این امر محقق خواهد شد.

در ساخت مخزن تحت فشار داشتن ماشین آلات چون نورد – دستگاه  جوشکاری –  پرس  عدسی –  لبه زنی و غیره  لازم و ضروری می باشد و همچنین داشتن مهندسان مجرب و نیروی کار ماهر. کلیه مراحل ساخت مخازن باید طبق نقشه و بند های قید شده در استاندارد باید باشد. ساخت مخازن تحت فشار بدون در نظر گرفتن استاندارد ها می تواند عواقب جبران ناپذیری در برداشته باشد

امروزه جهت طراحی مخازن تحت فشار معمولا از نرم افزارهای همچون pvelite  و compressor  در کنار نرم افزارهای نقشه کشی استفاده می گردد .

مخزن تحت فشاری که در آن فعل و انفعالات شیمایی و مخلوط شدن مواد مختلف انجام می شود و یا بعبارتی در داخل راکتور های شیمایی که نیاز به همزن و مخلوط شدن مواد را دارد اب بندی شافت همزن از نکات خیلی مهم و حیلطی در کار کرد  راکتور می باشد. ساخت راکتور های تحت فشار نیت از قوانین مخازن تحت فشار تبعیت می نماید

شرکت مخازن ماشین  وزین توانایی طراحی  و تولید انواع مخازن تحت فشار و راکتورهای شیمایی  طبق استاندارد ها  را دارا می باشد  و آماده ارائه خدمات و همکاری با واحدهای تولیدی  مختلف می باشد.