امروزه اهمیت کیفیت مواد غذایی بر سلامت جسم و جان بشر بر کسی پوشیده نیست و قضیه مواد غذایی با کیفیت در گروه داشتن چند عامل مهم می باشد که یکی از آنها ماشین آلات صنایع غذایی می باشد.

یکی از ماشین آلات ضروری جهت تولید انواع محصولات مواد غذایی مخزن استیل دو جداره می باشد.

مخزن استیل دو جداره مخزنی است که جهت حفظ دمای محصول داخل مخزن بکار برده می شود و همانطور که از نامش پیداست دارای 2 جداره از جنس استیل می باشد نوع استیل مورد استفاده با توجه به مایع و یا محصول موجود در داخل مخزن می تواند از جنس استیل 304  ، 316 و یا غیره باشد بین دو جداره مخازن با توجه به رنج دمایی مختلف می تواند فوم ، پشمسنگ  و یا پشم شیشه باشد جداره دوم این نوع مخزن استیل نقش کاور را بازی کرده و عایق دور مخزن را پوشش می دهد و استحکام خوبی به مخزن استیل می دهد  و محافظ خوبی برای عایق می باشد.

ساخت مخزن استیل دوجداره ظرافت  و حساسیت های خاص خود را  میطلبد.  طراحی و ساخت مخزن استیل دوجداره با توجه به نوع کاربرد آن می تواند کویل دار و میکسردار باشد که انتخاب نوع کویل و میکسر خود مراحل طراحی  و مهندسی ویژه ای دارد.

ویژگی هایی که باعث تعیین قیمت مخزن دوجداره می شود شامل جنس استیل،حجم مخزن استیل کویل دار و دار بودن مخزن استیل ضخامت ورقهای مورد استفاده و غیره می باشد که مشتریان محترم باید کمال دقت درلحظه  خرید و سفارش را باید داشته باشند.