آیس بانک مخازن ماشین وزین

آیس بانک

آیس بانک چیست؟

آیس بانک یک سیستم ذخیره سازی انرژی سرمایشی با مکانیسم تبرید است و به این صورت عمل می کند که در بازه های زمانی که مصرف برق کمتر و هوا خنک تر است(شب)، انرژی سرمایشی را تولید و ذخیره سازی می کند و در طول روز از این انرژی ذخیره شده برای خنک سازی دستگاه ها یا محیط استفاده می شود. این کار باعث بالا رفتن کارائی خنک کنندگی و کاهش مصرف برق و هزینه ها در ساعات اوج مصرف می شود و صرفه اقتصادی زیادی دارد.

به طور کلی آیس بانک درطول شب آب مخزن را به یخ تبدیل می کند و در روز یخ ها آب شده و برای خنک  شدن استفاده می شود. اجزای اصلی آیس بانک ها عبارتند از:

-کمپرسور

-کندانسور

-اواپراتور لوله ای یا کویل یخ

-منبع آب

در واقع آیس بانک بسته ای از صفحات تبخیر کننده است که شامل یک مخزن است و مکانیسم عملکرد آن به این صورت است:

کمپرسور ابتدا گاز را به کندانسور کمپرس کرده و پس از تبدیل شدن گاز به مایع، وارد اواپراتور یا کویل سرد کننده می شود. با استفاده از پمپ، با چرخش آب حول یخ های درون مخزن، آب بسیار سرد(حدود ۱+ درجه سانتیگراد) به فن کویل ها هدایت می شود تا در آنجا با تبادل حرارتی دمای محیط را کاهش دهد و دوباره با برگشت آب به مخزن آیس بانک، این چرخه تکرار می شود.

مزایای استفاده از  آیس بانک ها نسبت به چیلر های معمولی:

  • کاهش مصرف انرژی
  • کاهش هزینه ها و صرفه اقتصادی
  • راندمان سرمایشی بالاتر
  • کم بودن هزینه های تعمیر و نگهداری
  • کاهش گازهای گلخانه ای و آلوده نکردن محط زیست

آیس بانک ها با توجه به نوع استفاده و کاربردشان در شکل و ظرفیت های مختلفی طراحی و ساخته می شوند و در صنایع مختلف غذایی، داروئی، شیمیایی، صنایع پتروشیمی، تصفیه روغن، تهویه ساختمان های بلند نظیر بیمارستان ها و ادارت دولتی و…مورد استفاده قرار می گیرند. در صنایع غذایی، آیس بانک ها جهت پاستوریزه کردن محصولات در دمای پایین، مورد استفاده قرار می گیرند.

شرکت مخازن ماشین وزین، سازنده و طراح انواع مخازن استیل، کربن استیل  و…با داشتن امکانات مناسب و مهندسین متخصص در زمینه ساخت انواع ماشین آلات صنایع مختلف، آماده ساخت انواع چیلرها، انواع آیس بانک و مبدل های حرارتی با قیمت مناسب و کیفیت بالا و پذیرش سفارش ها در این زمینه است. برای مشاهده لیست قیمت مخزن، قیمت چیلر و آیس بانکها و یا دریافت اطلاعات فنی، با کارشناسان ما تماس بگیرید.

*نمونه آیس بانک*

آیس بانک،مخازن ماشین وزین،چیلر،مبدل حرارتی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *