آیس بانک

در این مقاله قصد داریم در رابطه با آیس بانک بحث کنیم و اطلاعات مفیدی به شما عزیزان ارائه دهیم. همان طور که می دانیم و از نام آن مشخص است، آیس بانک به یک مخزن برای نگهداری و حفظ هوای سرد گفته می شود. به نظر شما آیس بانک در چه مواردی کاربرد دارد؟ آیا می دانید آیس بانک در چه سایزهایی وجود دارد؟ در ادامه به بررسی این موارد می پردازیم. با ما همراه باشید.

آیس بانک چیست

در ابتدا و قبل از بیان هر نکته ای باید بدانیم که آیس بانک چیست و به چه مواردی آیس بانک گفته می شود. می دانیم که آیس بانک ها قابلیت نگهداری هوای خنک و برودت را دارند اما علاوه بر این باید بدانیم که آیس بانک ها می توانند یخ را در خود نگهدارند. همین موضوع سبب افزایش کارآیی دستگاه های مربوطه خواهد داشت. به طور مثال مقداری یخ در مخزن آیس بانک ذخیره شده است تا در زمان افزایش هوای گرم مورد استفاده قرار گیرد.

قطعا این که دستگاهی بتواند در دمای بالا مقداری یخ و هوای سرد را در خود نگهدارد به تجهیزات خاصی نیاز دارد. علاوه بر این علم و دانش خاصی برای ساخت و اجرای این چنین دستگاهی مورد نیاز است. در ادامه به بررسی دقیق این موضوع و کاربرد اصلی آیس بانک می پردازیم. تا به انتها با ما همراه باشید.

تفاوت آیس بانک مخازن ماشین وزین با سایر تولید کنندگان…

آیس بانک یک سیستم ذخیره سازی انرژی سرمایشی با مکانیسم تبرید است و به این صورت عمل می کند که در بازه های زمانی که مصرف برق کمتر و هوا خنک تر است(شب)، انرژی سرمایشی را تولید و ذخیره سازی می کند و در طول روز از این انرژی ذخیره شده برای خنک سازی دستگاه ها یا محیط استفاده می شود. این کار باعث بالا رفتن کارائی خنک کنندگی و کاهش مصرف برق و هزینه ها در ساعات اوج مصرف می شود و صرفه اقتصادی زیادی دارد. به طور کلی آیس بانک درطول شب آب مخزن را به یخ تبدیل می کند و در روز یخ ها آب شده و برای خنک  شدن استفاده می شود. اجزای اصلی آیس بانک ها عبارتند از: -کمپرسور -کندانسور -اواپراتور لوله ای یا کویل یخ -منبع آب در واقع آیس بانک بسته ای از صفحات تبخیر کننده است که شامل یک مخزن است و مکانیسم عملکرد آن به این صورت است: کمپرسور ابتدا گاز را به کندانسور کمپرس کرده و پس از تبدیل شدن گاز به مایع، وارد اواپراتور یا کویل سرد کننده می شود. با استفاده از پمپ، با چرخش آب حول یخ های درون مخزن، آب بسیار سرد(حدود ۱+ درجه سانتیگراد) به فن کویل ها هدایت می شود تا در آنجا با تبادل حرارتی دمای محیط را کاهش دهد و دوباره با برگشت آب به مخزن آیس بانک، این چرخه تکرار می شود. مزایای استفاده از  آیس بانک ها نسبت به چیلر های معمولی:

  • کاهش مصرف انرژی
  • کاهش هزینه ها و صرفه اقتصادی
  • راندمان سرمایشی بالاتر
  • کم بودن هزینه های تعمیر و نگهداری
  • کاهش گازهای گلخانه ای و آلوده نکردن محط زیست

کاربرد مهم آیس بانک

می دانیم که آیس بانک چیست و چه کاربردی دارد. اکنون سوالی که پیش می آید این است که کاربرد اصلی آیس بانک صرفا نگهداری انرژی برودتی است؟ خیر این وسیله کاربرد مهم تری دارد. می توان کاربرد آیس بانک را به این شکل شرح داد که برای کاهش نیروی برق مفید است. زمانی که در صنایع بزرگ و تولیدی مواد غذایی از وسیله ای به نام چیلر استفاده می کنیم، قطعا باید آیس بانک مناسبی در کنار آن قرار دهیم تا در مصرف نیروی برق صرفه جویی شود

آیس بانک

همان طور که می دانیم در کمپرسور و دیگر تجهیزات کارخانه ها از چیلرها استفاده بسیاری خواهیم داشت. به همین دلیل در کنار هر چیلر یا دستگاه مجهز به مینی چیلر به یک آیس بانک نیاز داریم تا بتوانیم به کمک آن فضای اطراف را خنک تر کنیم. به عبارتی دیگر آیس بانک با دریافت حرارت از هوای محیط سبب کاهش دما شده و برودت را به وجود می آورد.

آیس بانک در چه مواردی مورد استفاده قرار می گیرد؟

قطعا اکنون این سوال برای شما عزیزان به وجود آمده است که آیس بانک یا همان فضای ذخیره سازی هوای سرد در چه مواردی مورد استفاده قرار خواهد گرفت. به همین دلیل باید بگوییم که در تولیدی ها و لبنیاتی ها آیس بانک کاربرد فراوانی دارد. از طرفی تولید کننده های مواد غذایی هم به آیس بانک نیاز دارند. در حالت کلی بهتر است، بگوییم که آیس بانک عضو اصلی و جدا نشدنی صنایع غذایی است.

تماس با مخازن ماشین وزین

همان طور که در سطرهای ابتدایی با هم همراه بودیم، در رابطه با انواع آیس بانک بحث شد. بله درست است، آیس بانک صرفا در یک مدل وجود نداشته و لازم است با انواع آن آشنا شوید. یکی دیگر از کاربردی ترین مدل های آیس بانک نمونه هایی از آن است که در ساختمان ها و فضاهای مسکونی، تجاری، اداری و …. که دارای وسعت زیادی هستند، برای کاهش دمای چیلرهای خنک کننده نمونه آیس بانک معرفی شده کاربرد دارد.

اجزای اصلی به کار رفته در آیس بانک

شاید برای شما هم جالب باشد که آیس بانک ها این وسیله های مهم و کاربردی از چه مواردی تشکیل شدند. به همین دلیل باید بگوییم که اجزای اصلی و مهم آیس بانک شامل مخزن آیس بانک است که برای نگهداری یخ ساخته می شود. از طرفی مهم تر از مخزن آیس بانک مبدل موجود در این دستگاه است که وظیفه نگهداری یخ را انجام خواهد داد.

علاوه بر این موارد در آیس بانک ها شیرآلات یا اتصالات دیگری وجود دارند که به دستگاه مربوطه بستگی دارد. زمانی که در بخش تجهیزات ساختمان ها یا تولیدی ها بزرگ بروید با تمامی این موارد آشنا شده و از نزدیک آن ها را می بینید.

زمانی که چیلر ساختمان های نام برده شده به آیس بانک مجهز باشند، می توانند هوای مورد نیاز خود را پس از عبور از آیس بانک دریافت کنند. همین موضوع سبب افزایش کارآیی چیلر شده و همچنین در کاهش هزینه های برق بسیار موثر خواهد بود. به عبارتی دیگر می توانید به کمک آیس بانک مزیت های فراوانی داشته باشید.

آیس بانک ها با توجه به نوع استفاده و کاربردشان در شکل و ظرفیت های مختلفی طراحی و ساخته می شوند و در صنایع مختلف غذایی، داروئی، شیمیایی، صنایع پتروشیمی، تصفیه روغن، تهویه ساختمان های بلند نظیر بیمارستان ها و ادارت دولتی و…مورد استفاده قرار می گیرند. در صنایع غذایی، آیس بانک ها جهت پاستوریزه کردن محصولات در دمای پایین، مورد استفاده قرار می گیرند. شرکت مخازن ماشین وزین، سازنده و طراح انواع مخازن استیل، کربن استیل  و…با داشتن امکانات مناسب و مهندسین متخصص در زمینه ساخت انواع ماشین آلات صنایع مختلف، آماده ساخت انواع چیلرها، انواع آیس بانک و مبدل های حرارتی با قیمت مناسب و کیفیت بالا و پذیرش سفارش ها در این زمینه است. برای مشاهده لیست قیمت مخزن، قیمت چیلر و آیس بانکها و یا دریافت اطلاعات فنی، با کارشناسان ما تماس بگیرید.

آیس بانک،مخازن ماشین وزین،چیلر،مبدل حرارتی

آیس بانک شیر

در این بخش از مقاله قصد داریم به طور مفصل در رابطه با آیس بانک شیر بحث کنیم و اطلاعاتی به شما عزیزان ارائه دهیم. همان طور که می دانیم لبنیاتی ها مخصوصا در فصل های گرم سال باید برای خنک ماند شیر و محصولات خود فکری کنند تا از به وجود آمدن ضرر مالی جلوگیری شود. به همین دلیل تمامی مغازهای لبنیاتی از آیس بانک شیر استفاده می کنند تا به کمک آن بتوانند دمای شیر را پایین نگه دارند.

تماس با مخازن ماشین وزین

جمع بندی: در نهایت تمامی مطالب بالا را به این شکل می توان بیان کرد که آیس بانک ها دستگاه هایی هستند که قدرت و مخزن لازم برای حفظ و نگهداری یخ یا هوای سرد را دارند. همین موضوع سبب شده است که از انواع آیس بانک ها در صنایع و تولیدی ها استفاده کنیم. از این که این مقاله را مطالعه کردید ممنونم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *