آیس بانک صنعتی

با توجه به افزایش میانگین دما و هزینه های بالای برخورداری از تهویه مطبوع همچون چیلرها، مصرف انرژی خانگی رو به گسترش است. در عین حال استفاده از تهویه مناسب در ساعات اوج مصرف برق هزینه بسیاری دارد. آیس بانک صنعتی یک سیستم ذخیره سازی انرژی است که به کارایی و عملکرد بهتر دستگاه های برودتی کمک بسیاری می کند.

از طریق استفاده از سیستم ice bank صنعتی می توان در کنار دیگر سیستم های برودتی هزینه مصرف انرژی را کاهش داد بدین نحو که می توان از ظرفیت متفاوت و مازاد این سیستم ها برای تولید یخ استفاده نمود در نتیجه در ساعات اوج مصرف انرژی، از هوای مطبوع و خنک بهره مند شد.

برای خرید آیس بانک روی دکمه زیر کلیک کنید

آیس بانک,آیس بانک صنعتی

در این مقاله از وب سایت شرکت مخازن ماشین وزین به ارائه توضیحات مفصل راجع به آیس بانک صنعتی، نحوه عملکرد، مزایا، ویژگی ها و خصوصیات آن و.. می پردازیم. لازم به ذکر است که این مجموعه با برخورداری از سال ها تجربه در خصوص طراحی، تولید و فروش این دستگاه صنعتی در خدمت گذاری به مشتریان گرامی آمادگی دارد.

آیس بانک صنعتی چیست؟

ice bank صنعتی همان طور که از نامش پیدا است، به عنوان منبع یخ یا بانک یخ است و در بازه زمانی که نیازی به سرمایش نیست به عنوان نمونه طول شب، از مازاد ظرفیت برای منجمد شدن آب و تولید یخ آن می توان استفاده نمود و سپس در ساعات گرم تر برای خنک کردن و تهویه مطبوع به کار برد. در واقع استفاده از آیس بانک صنعتی سبب کاهش انرژی برق و هزینه های سنگین آن می شود.

آیس بانک صنعتی از چهار عنصر اصلی  تشکیل شده است:

 • کندانسور
 • کمپرسور
 • کویل یخ
 • منبع آب

ویژگی ها و خصوصیات آیس بانک صنعتی

 1. ice bank صنعتی برای ذخیره انرژی سرمایی در ساعات اوج مصرف مورد استفاده قرار می گیرد.
 2. در این سیستم، هدف تولید و ذخیره یخ در ساعات غیر پیک مصرف برق و استفاده از آن در زمان اوج مصرف برق در واحدهای گوناگون عمدتاً صنایع لبنیات می باشد.
 3. آیس بانک ها در سیستم هایی که ساعت کارکرد کمپرسور به صورت شیفتیاست مورد استفاده قرار می گیرند.
 4. سیستم ice bank صنعتی با تولید و ذخیره یخ مقدار زیادی انرژی برودتی را در خود ذخیره می کند تا در ساعات مورد نیاز، برودت لازم را برای سیستم تامین نماید.
 5. سیستم آیس بانک صنعتی را می توان به صورت گزینه ای قابل اعتماد و نسبتا ارزان قیمتدر اکثر سیستم های برودتی، صنعتی و تهویه مطبوع جهت ذخیره انرژی استفاده نمود.

امتیازات ice bank صنعتی

 1. ذخیره سازی ظرفیت تبرید در یخ
 2. افزایش حداکثری قدرت خنک کننده با دستگاه تبرید کوچکتر
 3. محدود کردن پیک مصرف برق
 4. مزیت استفاده از تعرفه های شبانه پایین برای برق
آیس بانک صنایع غذایی

کاربرد آیس بانک صنعتی

آیس بانک صنعتی با توجه به نحوه عملکردشان در حوزه های مختلفی کاربرد دارند و در قالب اشکال و ظرفیت های مختلفی ساخته می شوند. از فوائد و مزایای ice bank صنعتی در انواع حوزه های صنایع غذایی، شیمیایی، پتروشیمی، داروئی و.. می توان بهره مند گردید.

نحوه عملکرد آیس بانک صنعتی چگونه است؟

نحوه عملکرد ice bank صنعتی بدین نحو است که کمپرسور، ابتدا گاز را به کندانسور کمپرس کرده و پس از تبدیل شدن گاز به مایع، وارد اواپراتور یا کویل سرد کننده می‌شود.با استفاده از پمپ و با چرخش آب حول یخ‌های درون مخزن، آب بسیار سرد(حدود ۱+ درجه سانتیگراد) به فن کویل‌ها هدایت می شود تا در آنجا با تبادل حرارتی، دمای محیط را کاهش دهد و دوباره با برگشت آب به مخزن آیس بانک، این چرخه تکرار می شود.

مزایای استفاده از آیس بانک صنعتی

 • کاهش هزینه مصرف انرژی
 • کاهش سرمایه گذاری اولیه
 • نیاز به نگهداری و تعمیرات کمتر
 • محافظ محیط زیست
 • صرفه اقتصادی
 • راندمان سرمایشی بیشتر


قیمت و خرید آیس بانک صنعتی

شرکت مخازن ماشین وزین با توجه به اینکه دارای سال ها تجربه در زمینه تولید و ساخت انواع ice bank به ویژه آیس بانک صنعتی است، خدمات مشاوره تخصصی در زمینه انتخاب، قیمت و خرید آیس بانک صنعتی را به مشتریان گرامی ارائه می دهد.

4/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *