مبدل حرارتی خنک کننده روغن

از جمله سیالات کاربردی در کارخانجات و صنایع که نقش بسیار مهمی در انتقال نیرو ایفا می‌نماید، روغن است. روغن، در طی فرآیند، دچار افزایش دما می‌گردد و در نتیجه به مرور زمان، خواص فیزیکی مهم خود را از دست می‌دهد. از این رو، خنک سازی روغن از جمله امور ضروری به جهت کاهش هزینه‌های انواع صنایع می‌باشد. مجموعه مخازن ماشین وزین، اقدام به طراحی و تولید مبدل‌ حرارتی خنک کننده روغن نموده است و تلاش نموده تا میزان بازدهی این خنک کننده‌ها را افزایش دهد.

ساخت مبدل حرارتی

مبدل حرارتی خنک کننده روغن در دو نوع طراحی و تولید می‌شوند: مبدل پوسته و لوله و مبدل هواخنک. در ظرفیت‌های کم از نوع هوا خنک و در ظرفیت‌های بالا از نوع پوسته و لوله به عنوان مبدل حرارتی خنک کننده روغن استفاده می‌شود.

مبدل حرارتی خنک کننده روغن از نوع هوا خنک

مبدل حرارتی هواخنک از یک رادیاتور حاوی روغن داغ و یک یا چند فن تشکیل شده است که بواسطه دمیدن هوا از میان کویل‌ها، میزان حرارت روغن کاسته می‌شود. در صورتی از نوع مبدل هواخنک استفاده می‌شود که ظرفیت کم است و استفاده از مبدل پوسته و لوله صرفه اقتصادی ندارد. پاکسازی این نوع از مبدل به نسبت پوسته و لوله آسان‌تر می‌باشد.

در ضمن، در انواع کاربردهایی که در آن آب کافی برای خنک سازی وجود نداشته باشد نیز از نوع مبدل هواخنک استفاده می‌شود. شایان ذکر است که این نوع از مبدل‌ها، به نام درای کولر نیز معروف می‌باشند.

مبدل حرارتی خنک کننده روغن از نوع پوسته و لوله

نوع مبدل حرارتی پوسته و لوله، از تعدادی لوله تشکیل شده است که درون یک بدنه فلزی به نام پوسته قرار دارد. نحوه کارکرد این نوع از مبدل بدین نحو است که از درون کویل، روغن داغ عبور می‌کند و از پوسته که در اطراف روغن داغ قرار دارد، آب عبور می‌کند تا بدین نحو، روغن حرارت خود را بدون هیچگونه تماسی به آب بدهد.

مبدل پوسته و لوله، به یک برج خنک کننده نیاز دارد چرا که آبی که گرمای اضافی را از روغن می‌گیرد، لازم است در دستگاه برج خنک کننده، خنک شود و دوباره به مبدل برگردد و گرما را از روغن بگیرد. این سیکل به طور دائم به همین نحو ادامه می‌یابد.

مبدل حرارتی پوسته و لوله- مخازن ماشین وزین

تفاوت‌های مبدل حرارتی پوسته و لوله با مبدل هوا خنک

نوع مبدل حرارتی خنک کننده روغن پوسته و لوله به نسبت نوع هوا خنک از تفاوت‌هایی برخوردار است که در این بخش به آن می‌پردازیم:

  1. در نوع پوسته و لوله، حرارت روغن به آب منتقل می‌شود، در مبدل هوا خنک، حرارت به هوا منتقل می‌گردد. در نتیجه ضریب انتقال و جابجایی حرارت در مایعات بیشتر از گاز می‌باشد.
  2. مبدل حرارتی خنک کننده روغن از نوع پوسته و لوله، قابلیت و توان تحمل دما و فشار بسیار بالا را دارد برخلاف نوع مبدل هوا خنک که قابلیت پایین‌تری به لحاظ افزایش دما و فشار دارد.
  3. در میزان ظرفیت یکسان، نوع مبدل پوسته و لوله به نسبت مبدل هواخنک از قیمت مناسب‌تری برخوردار است.

کاربردهای مبدل حرارتی

  • مبدل حرارتی روغن گیربکس و موتور
  • مبدل حرارتی روغن هیدرولیک
  • خنک کننده روغن ترانس برق
  • روغن ماشین آلات
  • روغن خنک کننده
  • روغن گرم کننده

نحوه طراحی و ساخت مبدل حرارتی خنک کننده روغن

به جهت طراحی و تولید مبدل حرارتی خنک کننده روغن، لازم است در ابتدا، مواردی همچون میزان ظرفیت مورد نیاز، دمای ورودی، دمای خروجی، شرت جریان روغن، محل و جایگاه نصب مبدل و.. تعیین و مشخص گردد.

شرکت مخازن ماشین وزین، باتوجه به تجربه چندین ساله‌ای که در زمینه طراحی، تولید و اجرای مبدل‌های حرارتی خنک کننده روغن دارد، مطابق با نیاز هر پروژه‌ای، مبدل‌های خاص آن را طراحی و تولید می‌نماید.

لطفا امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *