راهنمای خرید و فروش مخزن استیل دست دوم+ نکات مهم

آشنایی با مخزن استیل، کاربرد و نکات مهم خرید و فروش مخزن استیل دست دوم، از جمله امور مهمی است که هنگام خرید مخازن بسیار کمک کننده می‌باشد.

باتوجه به اینکه مخازن استیل کاربرد بسیاری به منظور نگهداری انواع سیالات اعم از خوراکی، بهداشتی، دارویی، شیمیایی، نفتی و.. در سطح وسیعی از صنایع دارد، از این رو، این مخازن با برخورداری از جداره‌های استیل، ویژگی‌هایی همچون ماندگاری و دوام بالا، مقاومت بسیار، ضد زنگ و ضد میکروب را دارا می‌باشد.

خرید مخزن استیل

بسیاری از صاحبان صنایع مختلف، به استفاده از مخازن استیل نیاز دارند اما به دلیل عوامل مختلف، ترجیح می‌دهند از مخاز استیل دسته دوم استفاده نمایند. خرید مخزن استیل دست دو با مخزن نو بسیار متفاوت است از این رو در ادامه این مطلب از وب سایت مخازن ماشین وزین، به بررسی نکات مهم خرید و فروش مخزن استیل دست دوم می‌پردازیم.

نکات مهم و کلیدی خرید و فروش مخزن استیل دست دوم

نکات مهم و کلیدی خرید و فروش مخزن استیل دست دوم- مخازن ماشین وزین
 1. آشنایی با مخزن استیل دست دو، می‌تواند تاثیر بسزایی در خرید این مخازن داشته باشد. مخازن دست دوم سالهای متمادی در انواع فرآیندهای گوناگون و ذخیره سازی سیالات مورد استفاده قرار گرفته است و از این رو، ممکن است برخی از بخش‌های فنی آن مستهلک و ضعیف شده باشد.
 2. در صورتی که قصد خرید یا فروش مخزن استیل دست دوم را دارید، لازم است این مخازن را به لحاظ مشخصه‌هایی همچون میزان ظرفیت مخزن، نوع آلیاژ به کار رفته در جداره، نوع جوشکاری، تکنولوژی ساخت مخزن، سالم بودن تجهیزات، سلامت بخش‌های فنی و بخش‌های ابزار دقیق و.. مورد بررسی قرار دهید.
 3. لازم است مخزن استیل دست دوم انتخابی شما، با نوع نیازهای فرآیندی در انواع محیط‌های صنعتی هماهنگی و سنخیت داشته باشد.
 4. از مخازن استیل به طور تخصصی در یک فرآیند و صنعت خاص استفاده می‌شود، ممکن است این مخزن در موارد و امور مشابه، کارایی نداشته باشد در نتیجه هنگام خرید مخزن استیل دست دوم، لازم است از شرایط پروژه خود و فرآیند صنعتی آن اطلاعات کاملی داشته باشید.

آشنایی با انواع مخزن استیل دست دوم به لحاظ نحوه طراحی

مخازن استیل برای ذخیره سازی انواع سیالات در صنایع گوناگون مورد استفاده قرار می‌گیرد. این مخازن، شامل دسته بندی‌های مختلفی می‌باشند. یکی از این دسته بندی‌ها به لحاظ نوع طراحی و اجرای مخزن استیل دست دوم است که شامل موارد زیر می‌باشد:

 • مخزن استیل تک جداره
 • مخزن استیل دوجداره
 • مخزن استیل سه جداره

آشنایی با انواع مخزن استیل دست دوم به لحاظ شکل ظاهر و ظرفیت

آشنایی با انواع مخزن استیل دست دوم- مخازن ماشین وزین

شکل ظاهری مخزن از جمله مولفه‌های کلیدی در تعیین قیمت مخزن استیل پس از میزان ظرفیت آن است. انواع مخازن در ظرفیت‌های ۵۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ لیتری طراحی می‌گردند. ابعاد و میزان ظرفیت، تاثیر بسیاری در مقدار قیمت مخزن دست دوم دارد.

لازم است حین خرید مخزن استیل دست دو به فاکتورهایی همچون مقدار ظرفیت مخزن، تکنولوژی ساخت جداره، نوع جوشکاری، سالم بودن جداره، نصب تجهیزات ابزار دقیق، نوع متریال جداره و.. توجه نمود.

به طور کلی مخزن استیل دست دوم به لحاظ شکل ظاهری به انواع زیر دسته بندی می‌شود:

 • مکعبی
 • مستطیلی
 • هرمی
 • کروی
 • مخروطی

توجه به نکات فنی خرید مخزن استیل دسته دوم

 1. در زمینه نکات فنی خرید مخزن استیل، توجه به نوع استیل کار شده در جداره‌ها و اتصالات دارای اهمیت است. بدیهی است که در ساخت انواع مخازن از استیل استفاده می‌شود اما نوع استیل استفاده شده، برحسب نوع مخزن متفاوت می‌باشد.
 2. نوع فولاد استنلس استیل، فولادی است که از مقاومت بالایی در برابر خوردگی، زنگ زدگی، سایش و.. برخوردار است، تحمل حرارتی بسیاری دارد. استیل ۳۰۴ و استیل ۳۱۶ به عنوان دو نوع استیل پرکاربرد در انواع صنایع مختلف است. از استیل ۳۰۴ برای نگهداری مواد غذایی، لبنی و شیمیایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 3. از دیگر نکات فنی کلیدی در هنگام خرید مخزن استیل دسته دوم، می‌توان به نوع آلیاژ به کار رفته در مخزن اشاره نمود. نوع استیل مخزن باید برحسب نوع فرآیند صنعتی مورد بررسی قرار گیرد. هم‌چنین باید بررسی لازم راجع به سلامت جداره‌های استیل و کیزان کیفیت جوشکاری ورق استیل انجام شود.

جمع بندی

در صورتی که قصد دارید نسبت به خرید مخزن استیل دست دوم اقدام نمایید، لازم است به نکاتی همچون مشخصه‌های فنی، روش جوشکاری، میزان ضخامت مخزن، ظرفیت مخزن استیل و سایر ویژگی‌ها و قابلیت‌های اجرایی توجه بیشتری داشته باشید.

به منظور بررسی قیمت مخزن استیل دست دوم می‌توانید با کارشناسان شرکت مخازن ماشین وزین ارتباط بگیرید. هم‌چنین این مجموعه، خدمات مشاوره‌ای راجع به انتخاب انواع مخزن استیل دو جداره ارائه می‌دهد.

لطفا امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *