راهنمای خرید هموژنایزر

راهنمای خرید هموژنایزر به شما کمک می ‌کند تا متناسب با نوع کارایی خود جهت مخلوط کردن مواد جامد در مایع و یا مایع در مایع مناسب ترین دستگاه را تهیه کنید. چرا که این دستگاه باید با دقت بسیار زیادی تولید شود، تا کمترین میزان ذرات معلق را ایجاد نماید و به راحتی بتوان از آن در صنایع مختلف شیمیایی، بهداشتی و آشامیدنی استفاده کرد.

راهنمای خرید هموژنایزر

دستگاه هموژنایزر چیست؟

دستگاه هموژنایزر که به آن پمپ امولسیون هم گفته می شود، وظیفه همگن کردن و یکنواخت کردن مخلوط های سوسپانسیون و امولسیون را به عهده دارد. این دستگاه صنعتی از تکنولوژی خاصی برخوردار است که با دقت زیادی عمل مخلوط کردن مواد را بدون آسیب رساندن به خواص آنها انجام می دهد.

دستگاه هموژنایزر با استفاده از نیروی فیزیکی عملیات همگن شدن و یکنواخت کردن محلول ها را انجام می دهد. هر کدام از قطعات قرار گرفته در این دستگاه وظیفه خاصی دارد که مهمترین وظیفه آن کاهش اندازه ذرات و یکنواختی محلول است.

راهنمای خرید هموژنایزر

کاربردهای دستگاه هموژنایزر در صنعت

استفاده کردن از دستگاه هموژنایزر یک روش بسیار کاربردی است که در بهینه کردن محصولات صنعتی نقش بسیار مهمی دارد. تنوع بالای این دستگاه ها از لحاظ عملکرد روتر و استاتور در سرعت های دورانی مختلف موجب شده تا برای هر نوع کسب و کاری بتوان از دستگاه کاربردی استفاده نمود.

از مهمترین موارد کاربرد دستگاه هموژنایزر در صنایع مختلف می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

کاربرد در صنعت رنگ و رزین

در کارخانه ها و تولیدی های رنگ و رزین از این دستگاه برای مخلوط کردن پودر رنگ یا پیگمنت با حلال ها استفاده می شود. در بخش رنگ و رزین مهم است که ذرات پودر به چه مقدار کوچک شوند، به همین سبب هموژنایزر نقش بسیار مهمی ایفا می کند.

در صنعت تولید سم و کود شیمیایی

یکی از مراحل مهم در تولید سموم، مخلوط ناهمگن ذرات جامد در مایع است. با کمک هموژنایزر این پروسه به درستی پیش رفته و مواد جامد تا اندازه مناسب کوچک می شوند. برای نگهداری پایداری محلول برخی از ذرات آن نباید از حدی کوچک تر شوند، به همین جهت هموژنایزرهای مخصوص برای این صنعت طراحی شده است.

صنعت محصولات آرایشی و بهداشتی

در صنعت آرایشی و بهداشتی برای محصولات مختلفی از هموژنایزر استفاده می شود؛ اما در روند تولید کرم ضدآفتاب و کرم نرم کننده پوست این دستگاه نقش بسیار مهمی دارد. چرا که عمل میکس کردن و همگن کردن این کرم ‌ها و پمپاژ همزمان آن باید به گونه ای انجام شود که مواد به دلیل افزایش دما دچار سوختگی نگردند.

صنعت لبنیات

از این دستگاه ها جهت همگن سازی مواد لبنی مانند شیر، ماست، کشک و مواردی از این قبیل استفاده می کنند، به همین جهت محصولاتی با کیفیت بالاتر به بازار ارائه می گردد.

به غیر از این موارد دستگاه هموژنایزر در صنایع دیگری مانند تولید مواد غذایی، تولید مواد نانو، صنایع دارویی و برخی از آزمایشگاه های خاص مورد استفاده قرار می گیرد.

راهنمای خرید هموژنایزر

بهترین راهنمای خرید هموژنایزر

برای هر صنعتی دستگاه هموژنایزر خاصی نیاز است که باید بخش های مختلف این دستگاه ها به صورت استاندارد در کنار یکدیگر قرار بگیرند، تا در نهایت بتوان نتیجه خوبی از آن دریافت کرد.

بسته به حجم کاری دستگاه هموژنایزر در صنایع و آزمایشگاه ها نکاتی باید مد نظر قرار بگیرد که در ادامه به بررسی چند مورد مهم آن می پردازیم:

جنس بدنه دستگاه

جنس بدنه این دستگاه ها با توجه به نوع موادی که با آنها در ارتباط است، باید مشخص شود. به عنوان مثال دستگاهی که با مواد لبنی ارتباط دارد، باید بدنه های ضد زنگ داشته باشد. به همین جهت در اغلب دستگاه‌ های هموژنایزر از استیل ۳۱۶ تماماً نگیر و غیر مغناطیسی استفاده می شود.

ظرفیت دستگاه

این دستگاه در ابعاد مختلف با ظرفیت های ۵۰۰ کیلوگرمی، یک تن، دو تن، سه تن و بیشتر تولید می شود، متناسب با حجم کار کارخانجات و صنایع باید از این دستگاه ها تهیه کرد.

موتور دستگاه

موتور یکی از قسمت های بسیار مهم است که در واقع قدرت دستگاه را تأمین می کند و این قدرت، میزان همگن سازی دستگاه در هر ساعت را مشخص می نماید. پس بسته به نیاز خود دستگاه را با قدرت های مختلف سفارش دهید.

هدهای هموژنایزر

این دستگاه‌ها در دو دسته بندی تک هد و دو هد تولید می شوند، هموژنایزر تک هد برای مایعات رقیق مانند شیر و هموژنایزر دو هد برای مایعاتی با غلظت بالاتر مانند بستنی، ماست و موارد دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع شفت

شفت نقش بسیار مهمی در کارکرد دستگاه هموژنایزر دارد و باید متناسب با نوع مواد جهت کات کردن، میکس کردن و امولسیون کردن نوع شفت را انتخاب نمود.

راهنمای خرید هموژنایزر

فروش دستگاه هموژنایزر با بهترین قیمت

خرید دستگاه هموژنایزر یکی از ضروریات صنایع مختلف به همین جهت، اغلب صنایع ترجیح می دهند، تا این دستگاه را با کیفیت خوب و در کنار آن قیمت مناسب تهیه کنند.

مجموعه مخازن ماشین وزین جزء برترین تولید کنندگان انواع دستگاه هموژنایزر است که به صورت تخصصی در این حوزه کار می کند. تمامی محصولات موجود در این مجموعه با طراحی مهندسی شده، استفاده از مواد اولیه مرغوب و با کیفیت و دقت بالا در بخش های مختلف آن تولید و به بازار ارائه می گردد.

کارشناسان این مجموعه با ارائه راهنمای خرید هموژنایزر به شما کمک می ‌کنند، انواع دستگاه هموژنایزر را از لحاظ عملکرد شناخته و مناسب ‌ترین نوع را تهیه کنید. پس برای دسترسی به بهترین قیمت دستگاه هموژنایزر ارتباط بگیرید.

همچنین مقاله راهنمای خرید هموژنایزر دید کلی به شما عزیزانی که قصد خرید دستگاه هموژنایزر را دارید میدهد تا بتوانید انتخاب خوبی در خرید هموژنایزر داشته باشید.

لطفا امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *