میکسر هموژنایزر کرم چیست

یکی از دستگاه های پرکاربرد و پیشرفته در خط تولید کارخانه های تولید محصولات متنوع مانند تولید انواع سس ها، سوسپانسیون ها، امولسیون ها، محصولات بهداشتی، کرم ها و بسیاری ترکیبات مشابه میکسر هموژنایزر است. برای آشنایی با میکسر هموژنایزر کرم و نکات مهم درباره ی خرید میکسر هموژنایزر کرم در ادامه همراه ما باشید.

برای تولید انواع ترکیبات همگن و یکدست در صنایع دارویی و غذایی مخازن مخصوصی با قابلیت های ویژه طراحی و تولید شده اند که از آن ها با عناوینی مانند میکسر هموژنایزر، میکسرهای روتور استاتور و میکسر با برش بالا یاد می شود. گروه صنعتی مخازن ماشین وزین ارائه دهنده ی بهترین تجهیزات و مخازن صنعتی در ادامه به بررسی ویژگی ها و جزییات میکسر هموژنایزر کرم پرداخته و راهنمای جامعی در مورد عملکرد و ویژگی های این محصول در اختیار خواننده قرار داده است.

هموژنایزر کرم

ویژگی های میکسر هموژنایزر

برای همگن سازی مخلوط های مختلف با ذرات درشت و غیر هم اندازه از مخازنی تحت عنوان میکسر هموژنایزر کرم استفاده می شود. در این مخازن فرایند ریز کردن و همگن سازی کلیه ی مواد بوسیله ی یک پمپ قوی و در شرایط خلاء صورت می گیرد.

برای بازدید از انواع هموژنایزر کلیک کنید

این مخازن از جنس استیل ضد زنگ و در دو نوع عمودی و افقی طراحی و تولید می شوند و در ابعاد و اندازه با هم تفاوت دارند. در بسیاری موارد میکسرهای معمولی صنعتی موجود در کارخانه ها قادر به همگن سازی ذرات نیستند و برای رسیدن به بافت همگن مورد نظر لزوما باید از میکسر هموژنایزرها با سرعت چرخش و قدرت برش بالا استفاده کرد. سیستم انجام فرایند همگن سازی در این دستگاه ها به گونه ای طراحی شده که در مدت زمان کوتاه چند دقیقه ای قادر به همگن سازی مواد غیر هم فاز هستند و با بالا بردن سرعت عمل و دقت در صنایع مختلف به بالا بردن کیفیت نهایی محصول خروجی کمک کرده و پیشرفت چشمگیری در صنعت محسوب می شوند.

در اینجا مخازن ماشین وزین به برخی موارد استفاده از میکسر هموژنایزر کرم در صنعت اشاره کرده است:

* صنایع آرایشی و بهداشتی مانند تولیدانواع کرم ها و رنگ موها، خمیر دندان و ..

* صنایع غذایی مانند سس ها و غذای کودکان

* صنایع دارویی مانند تولید پمادها و سوسپانسیون ها

* صنایع شیمیایی

مشخصات فنی میکسر هموژنایزر کرم

میکسرهموژنایزر کرم دارای ویژگی های مشترک فنی هستند که در اینجا به اختصار بعضی از آن ها را برای شما آورده ایم:

نرخ برش بالای ذرات

مصرف انرژی بالا به دلیل سرعت و قدرت چرخش بیشتر نسبت به میکسرهای معمولی

روتورهای متحرک با سرعت چرخش بسیار زیاد

هموژنایزر کرم

کاربرد میکسر هموژنایزر

میکسر هموژنایزر کرم چیست و چگونه کار می کند؟

یکی از مهم ترین دستگاهها در خط تولید کرم کارخانهها برای تولید کرم ها و رسیدن به بافت همگن و یکدست آنها میکسر هموژنایزر کرم است. مواد تشکیل دهنده ی کرم در ابتدا وارد محفظه ی مشخص دستگاه شده و سپس روتور با سرعت بالا شروع به چرخش می کند. این کار باعث ایجاد مکش و وارد کردن مواد سازنده ی کرم با هر حالتی (جامد یا مایع) به درون میکسر می شود و در آنجا مواد با هم ترکیب می شوند.

ذرات بزرگ در این مرحله برش خورده و به ذرات ریزتری تبدیل می شوند و به طور کامل در تمام مواد پخش شده و حل می شوند. این کار به قدری با سرعت بالا انجام می شود که در مدت زمان کوتاهی طی این فرایند چرخشی و پرسرعت تمامی مواد به ذرات ریز برش داده شده و در هم حل می شوند و یک امولسیون پایدار، همگن و یکدست را تشکیل می دهند.

میکسرهموژنایزر کرم یا میکسرهای روتور استاتور دارای دو بخش ثابت و متحرک هستند. روتور یا بخش متحرک در این سیستم هاست که تمام مواد مایع یا پودری و جامد را با چرخش سریع خود به داخل می کشد و دوباره به منافذ استاتور برمی گرداند. استاتور در تمام این مراحل ثابت است. طی این چرخش و رفت و برگشت ها تمام ذرات برش می خورند و به ذرات ریز تبدیل می شوند. این کار تا به دست آمدن یک مخلوط همگن ادامه می یابد.

می توان گفت فازهای مایع و جامد یا همگن و غیرهمگن مخلوط همزمان در شرایط خلاء وارد دستگاه شده و تمام ذرات آن ها تا رسیدن به فاز همگن خُرد می شوند. شکل مخروطی مخزن میکسر هموژنایزر کرم باعث می شود ماده ی نهایی تولید شده به راحتی توسط خط سیرکولاسیون و شیر تخلیه، تخلیه شود.

مزایای استفاده از میکسر هموژنایزر کرم

امروزه استفاده از دستگاه های پیشرفته ی صنعتی با امکانات و آپشن های حرفه ای مزیت های بسیاری برای کارخانجات تولیدکننده ی محصولات گوناگون به ارمغان آورده است و جایگزین فرایندهای غیراصولی و سنتی شده است. یکی از این دستگاه ها میکسر هموژنایزر کرم است که با ویژگی های منحصر به فرد و قابل توجه خود منجر به افزایش بازدهی و کیفیت محصولات شده است. در اینجا به برخی از مزایای میکسر هموژنایزر اشاره شده است:

* افزایش سرعت تولید و صرفه جویی در زمان

* قابلیت تنظیم و کنترل دمای داخل مخزن

* خروجی محصول با کیفیت و مطابق استانداردهای لازم

* طراحی ظاهری مناسب و کارآمد

* طراحی سیستم داخلی بدون نقص و اصولی

خرید میکسر هموژنایزر کرم

مخازن ماشین وزین تولیدکننده و ارائه دهنده ی بهترین میکسر هموژنایزر کرم و انواع مخازن صنعتی است که راهنمایی های لازم برای خرید میکسر هموژنایزر کرم متناسب با نیاز شما را در اختیار شما گذاشته و بهترین گزینه ها برای خرید را به شما پیشنهاد خواهد داد. قیمت میکسر هموژنایزر کرم به عوامل متعددی بستگی دارد و در انواع مختلف آن متغیر است. برای استعلام قیمت میکسر هموژنایزر، مشاوره و اطلاع از جزییات انواع میکسر هموژنایزر با تیم مجرب کارشناسان این مجموعه در ارتباط باشید.

لطفا امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *