معرفی انواع هموژنایزر

مخازن ماشین وزین یکی از بهترین ارائه دهنده دستگاه های صنعتی در سر تا سر کشور است که با در نظر گرفتن نیازهای موجود در کشور این محصولات را ارائه می دهد. انواع هموژنایزر با اهداف ویژه ای تولید شده و در کشور ما به فروش می رسند. این دستگاه ها با هدف همگن سازی مواد مورد استفاده قرار می گیرند و ذرات و مواد مختلف را تحت فشار بالا قرار می دهند. قبل از تجزیه و تحلیل بسیاری از مواد، از مرحله همگن سازی با دقت بالایی انجام می گیرد. برای تکمیل این فرایند با دقت بالا، از نواع هموژنایزر استفاده می کنند.

این دستگاه ها از نظر ساختار طراحی در مدل های متنوعی تولید و ارائه می شوند. این دستگاه ها برای همگن سازی مواد مختلفی به کار می روند. از میان آن ها می توان به بافت، گیاهان، خاک، غذا و… اشاره کرد.

هموژنایزر فشار بالا,انواع هموژنایزر

دستگاه های فشار بالای هموژنایزر

  انواع هموژنایزر در مدل های فشار بالا ارائه می شوند که قابلیت های متعددی دارند. در این مدل دستگاه ها از نیروی بالا در کنار فشار زیاد استفاده می شود. به این ترتیب نمونه های تولید شده یکنواخت تر خواهند شد. این فشار قوی مزایای بی شماری برای این دستگاه ها به همراه دارند. در سایت مخازن ماشین وزین بهترین انواع این دستگاه های فشار قوی برای رفع نیاز مشتریان ارائه می شوند. فشار بالای این دستگاه ها برای کاهش ابعاد ذرات  و لیز شدن ذرات سلولی مورد توجه قرار دارد.

در این خصوص به فشار شدید انواع هموژنایزر برای تخریب دیواره ها نیاز دارند. برخی از این دستگاه ها با فشار بالایی تنظیم می شوند. با استفاده از آن ها دیواره های خارجی سلولی از بین رفته و ساختار داخلی سلول ها سالم باقی می ماند. برخی از این دستگاه ها برای نمونه های ساده تر تولید می شوند.

انواع هموژنایزر اولتراسونیک

ایجاد اختلال در ساختار سلول ها، اختلال توسط فراصوت است. این دستگاه ها امواج صوتی را در یک محیط مایع آماده تولید می کنند. این دستگاه ها در حین عملکرد خود به شدت لرزش می کنند. این دستگاه ها برای مصارف به خصوصی مورد استفاده قرار می گیرند. برخی از مهمترین کاربردهای این دستگاه ها به شرح زیر می باشند:

  1. استفاده از آن ها در راستای تجزیه سلول ها متداول است.
  2. انواع این دستگاه ها در راستای تجزیه قارچ ها و مواد باکتریایی نیز مورد استفاده قرار می گیرند.
  3. استفاده از این دستگاه برای بافت ها و هاگ ها و تجزیه آن ها نیز رایج است.
  4. استخراج مواد تشکیل دهنده ساختار سلولی نیز از مهمترین مزایای استفاده از این دستگاه ها است.
  5. همگن سازی انواع مواد نیز با این دستگاه ها میسر می باشد.
  6. با استفاده از آن ها انواع امولسیون ها با ابعاد و قطر بزرگ ساخته می شوند.
  7. با استفاده از آن ها انواع مایعات در حلال های مورد نظر حل می شوند.
  8. تسریع واکنش های شیمیایی نیز از مهمترین مزایای استفاده از این اقلام است.
هموژنایزر آزمایشگاهی, انواع هموژنایزر

دستگاه های روتور استاتور

سایت مخازن ماشین وزین انواع دستگاه‌های میکسر هموژنایزر را نیز ارائه می دهد. انواع هموژنایزر با استفاده از آسیاب های کلوئیدی ساخته شده اند. استفاده از آن ها برای بافت های بیولوژیکی مانند بافت های گیاهی و حیوانی بسیار متداول است. استفاده از آن ها در صنایع آرایشی و بهداشتی بسیار متداول است. استفاده از آن ها در عرصه ساخت داروهای خوراکی و مواد غذایی نیز رایج می باشد.

میکسرهای بالایی این دستگاه برای کاهش ابعاد ذرات نیز مورد استفاده قرار می گیرند و وجود آن ها در این بخش اهمیت دارد. برش های مواد به صورت هیدرولیکی و مکانیکی انجام می گیرد. در این دستگاه یک روتور نصب شده که چرخش داشته و اثر مکش دستگاه را به بر جای می گذارد. تیغه های این دستگاه با چرخش خود عملکرد آن ها را مطلوب تر می کنند. در نهایت عملکرد این دستگاه در بخش استاتور تکمیل می شود. فرایند مکانیکی انجام شده در این بخش سبب می شود که ذرات به ابعاد ریزتری تبدیل شوند. این دستگاه های آزمایشگاهی به صورت پایه دار تولید شده اند و قطعات جانبی آن ها به پایه اولیه نصب می شود.

جمع بندی

انواع هموژنایزر در شرکت مخازن ماشین وزین ارائه می شوند. هر یک از این دستگاه ها با استفاده از فناوری های به روز و مدرنی ساخته شده اند. انواع هموژنایزر در مدل های متنوعی ارائه می شوند و هر یک از ویژگی های به خصوصی برخوردار می باشند. این شرکت تولید کننده دستگاه های زیادی از جمله هموژنایزر است که نیازهای متعددی را برآورده می سازد. هر یک از این دستگاه ها از مزایا و معایب به خصوصی برخوردار می باشد. فناوری های پیشرفته به کار رفته در این دستگاه ها نیز از مزیت های مهم استفاده از آن ها به شمار می رود. هر یک از این دستگاه ها با قیمت به خصوصی ارائه می شوند.

لطفا امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *