شستشو و نظافت مخازن صنعتی

مخازن برای نگهداری از مواد گوناگون مورد استفاده قرار می‌گیرند و انواع مختلفی را نیز شامل می‌شوند. به عنوان نمونه از مخازن برای نگهداری آب، شیر، مواد نفتی و.. استفاده می‌شود که ممکن است برخی از این مواد چربی یا آلودگی ایجاد نمایند. از این رو لازم است برای جلوگیری از بروز آلودگی، شستشو و نظافت مخازن صنعتی در بخش‌های داخلی و بیرونی آن مورد استفاده قرار بگیرد.

ساخت مخزن استیل

در مخزن استیل، افزایش ایمنی و بهره وری تجهیزات ضروری است. باتوجه به حجم و اندازه برخی از مخازن، امکان نظافت به دلیل عدم دسترسی به تمامی بخش‌های مخزن وجود ندارد و در صورتی که نظافت و شستشو و نظافت مخازن صنعتی انجام نگیرد، آلودگی‌های مضری درون مخزن تشکیل می‌شود که علاوه بر اینکه ساختار مخزن را تحت تاثیر قرار می‌دهد، مواد نگه داری شده در مخزن را نیز دچار کاهش و افت کیفیت می‌نماید. در نتیجه بهترین و مناسب‌ترین راهکار، شستشوی منظم و اصولی مخازن صنعتی است که بواسطه انواع تجهیزات پیشرفته همچون دستگاه‌های کارواش صنعتی و واترجت امکان پذیر می‌گردد. برای دریافت اطلاعات یا مشاوره راجع به شستشو و نظافت مخازن صنعتی می‌توانید با کارشناسان شرکت مخازن ماشین وزین در ارتباط باشید.

خرید مخزن استیل

شستشو و نظافت مخازن صنعتی

در ابتدا برای شستشو و نظافت مخازن صنعتی از روش ارسال نیروی انسانی به داخل مخزن استفاده میشد که این روش دردسر و مشکلات خاص خود را داشت زیرا لازم بود تا فرد به همراه خود تجهیزاتی همچون تجهیزات تنفسی، تجهیزات تشخیص وجود گاز در مخزن، چراغ قوه، فن تهویه و.. را نیز داشته باشد که این روش دشواری‌های بسیاری را ایجاد می‌نمود اما به مرور زمان استفاده از شیوه‌های نوین و بهره گیری از دستگاه‌های تخصصی و جدید سبب شده است تا افراد کمتر در معرض آسیب قرار بگیرند.

شستن مخزن استیل,شستشو و نظافت مخازن صنعتی

شستشو و نظافت مخازن صنعتی با واتر جت

به دلیل چالش‌های بسیاری که در مورد نظافت مخازن صنعتی وجود دارد، ابداع و استفاده از روش‌های جدید و پیشرفته، سبب شده است تا مشکلات و خطرات احتمالی برطرف گردد.

نظافت مخازن صنعتی بواسطه واترجت کمک می‌کند تا انواع رسوبات از دیواره مخزن جدا شود در این روش باید دستگاه‌های دارای فشار بالا مورد استفاده قرار گیرد. طراحی خاص نازل‌ها به گونه‌ای است که به جای نیروی انسانی به داخل فرستاده می‌شوند، خاصیت حرکت چرخشی با فشار آب بالا را دارند. نوع کاربرد نازل‌ها براساس ساختار مخزن است.

واترجت‌ها با برخورداری از پوشش دهی بالا و سرعت عمل خوب به عنوان بهترین گزینه برای شستشو و نظافت مخازن صنعتی محسوب می‌گردند. با استفاده از واترجت، هر دو بخش داخلی و خارجی مخازن نظافت می‌شوند.

شستن مخزن استیل

مزایای شستشو و نظافت مخازن صنعتی با واترجت

  1. شستشوی مخازن صنعتی با واترجت کمک می‌کند تا رسوبات، لجن و آلودگی‌های روی مخزن از بین برود و در صورتی که ترک خوردگی یا زنگ زدگی در مخزن وجود داشته باشد، مشخص می‌شود.
  2. شستشو و نظافت مخازن صنعتی به حفظ استانداردهای کیفیت و کارایی کمک بسیاری می‌کند، از تشکیل موادی که سبب ایجاد بخارهای سمی می‌شوند، ممانعت می‌کند در نتیجه راندمان و کارایی مخزن افزایش می‌یابد.
  3. بواسطه استفاده از واتر جت صنعتی برای شستشو و نظافت مخازن صنعتی، دیگر نیازی به ارسال افراد به داخل مخازن نیست و تمامی پیچیدگی‌ها و مشکلات ناشی از آن همچون سلامت و ایمنی افراد نیز برطرف می‌شود.
  4. نظافت و شستشوی مخازن استیل بواسطه واتر جت، سبب می‌شود تا تعویض مخازن استیل که بسیار پر هزینه نیز می‌باشد، به تعویق بیفتد.
  5. امکان شناسایی سریعتر خرابی‌ها و رسوبات که سبب تخریب مخازن می‌شود نیز به واسطه شستشوی مخازن صنعتی می‌باشد.
  6. در روش شستشو و نظافت مخازن صنعتی با واترجت از مواد شیمیایی یا حلال استفاده نمی‌شود و تنها بواسطه نیروی آب است که رسوبات مخزن از بین می‌رود در نتیجه با محیط زیست نیز بسیار سازگار می‌باشد.

به جهت کسب اطلاعات کامل‌تر راجع به شستشو و نظافت مخازن صنعتی می‌توانید با مشاوران شرکت مخازن ماشین وزین در ارتباط باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *