بگ فیلتر کارخانه آسفالت

بگ فیلتر کارخانه آسفالت بهترین راه برای از بین بردن گرد و غبار، گازهای مضر و آلودگی های محیطی به شمار می رود. براین اساس کارخانه های تولید آسفالت ملزم به استفاده از این بگ ها هستند. خرید بگ های فیلتر مزیت های بسیار زیادی برای شما به همراه دارد؛ چرا که قیمت مناسبی داشته و از بهره وری و عملکردی عالی برخوردار است. در ادامه به بررسی دقیق تر بگ های فیلتر و مزیت های آن ها خواهیم پرداخت. تا انتها ما را همراهی نمایید.

جهت تماس و مشاوره کلیک کنید:

بگ فیلتر کارخانه آسفالت چیست؟

بگ فیلتر که با نام فیلتر کیسه ای نیز شناخته می شود یکی از ملزومات کارخانه های تولید آسفالت به شمار می رود. این کیسه ها راهکاری بسیار عالی برای فیلتر کردن هوا هستند و می توانند به کنترل آلودگی در چنین کارخانه هایی کمک کنند. نکته ای که لازم است بدانید این است که بگ فیلتر بهترین انتخاب برای کارخانه های تولید آسفالت است؛ چرا که ساختاری بسیار عالی است. اگر بخواهیم اشاره ای اجمالی به این ساختار داشته باشیم می توان گفت، ترکیبی از کیسه هایی با جنس پلی استر، نمد و کتان هستند. برای ساخت این فیلترها کیسه های موردنظر را درون محفظه هایی قرار می دهند که کاربردهای قابل توجه ای در فیلتر کردن هوا و کنترل آلودگی دارند.

بگ فیلتر

اهمیت استفاده از بگ فیلتر

در این بخش از نوشتار خود قصد داریم تا به بررسی اهمیت استفاده از بگ فیلتر کارخانه آسفالت پرداخته و در این زمینه اطلاعات مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.  در تمام کارخانه هایی که در حوزه تولید آسفالت فعالیت دارند سنگدانه ها زمینه ساز ایجاد گرد و غبار می شوند. در صورتی که نکات بهداشتی و فیلتر هوا صورت نپذیرد این گرد و غبارها وارد محصول خواهد شد. طبیعی است که چنین شرایطی موجب کاهش کیفیت آسفالت شود.

همچنین لازم به ذکر است حرارت مربوط به مشعل ها می تواند موجب ایجاد گازهای مضر شود. بگ فیلتر این قابلیت را دارد تا گرد و غبار را از بین برده و گازهای مضر را نیز حذف کند. در راستا چگونگی استفاده از بگ های فیلتر باید بگوییم که کارخانجات از هواکش های صنعتی و فن های فشار قوی استفاده می کنند تا به این طریق بتوان جریان هوای لازم برای عبور از فیلترها را فراهم ساخت. در نهایت گرد و غبارها و گازهای مضر به فیلتر چسبیده و به این طریق هوای کارخانه پاکسازی می شود.

بگ فیلتر و غبارگیر صنعتی

مهم ترین ویژگی های بگ فیلتر کارخانه آسفالت

بگ فیلتر کارخانه آسفالت دارای مجموعه ویزگی های خاصی است که آشنایی با ان ها خالی از لطف نیست. این ویژگی ها به شرح زیر هستند.

 • برآورده کردن الزامات زیست محیطی در کارخانجات تولید آسفالت
 • بهبود ظرفیت حرارتی
 • امکان بهره وری بالا از انرژی گرمایی
 • غلظت کمتر هوا
 • بهبود گرمایش
 • ساختار بگ فیلتر کارخانه آسفالت به گونه ای طراحی شده است که دارای سیستم های جمع آوری گرد و غبار اولیه و ثانویه است. چنین ساختاری موجب شده تا میزان فشار وارد بر سیستم جمع آوری ثانویه کاهش قابل توجه ای یابد؛ چرا که گرد و غبارهای بزرگ از طریق سیستم جمع آوری اولیه از بین می روند.
 • جمع آوری مجدد گرد و غبار توسط سیستم ثانویه موجب کاهش انتشار گرد و غبار خواهد شد. این امر تاثیرات مثبت بسیار زیادی بر بهبود شرایط محیطی کارخانه های تولید آسفالت دارد.
 • موادی که در بگ فیلتر مورداستفاده قرار می گیرند از راندمان بالایی برخوردار هستند و این شرایط موجب افزایش عمر کاری آن ها خواهد شد.
بگ فیلتر جت پالس, بگ فیلتر کارخانه آسفالت

اجزاء اصلی بگ فیلتر

بگ فیلتر کارخانه آسفالت نیز همچون هر تجهیزات دیگری دارای مجموعه اجزاء خاصی است. این اجزاء شامل موارد زیر می شوند.

بدنه

از مهم ترین اجزاء سازنده بگ فیلتر به شمار می رود که از جنس ورق می باشد. ساختار این ورق ها متفاوت است. به طور معمول براساس طول هرکیسه و تعداد آن ها سازندگان از ورق های گرد و مربع شکل استفاده می کنند.

شیربرقی

شیربرقی که ارتباط مستقیمی با واحد کنترل دارد به عنوان یکی از مهم ترین اجزاء بگ فیلتر شناخته می شود. دستور باز و بسته شدن شیرهای برقی برای کنترل آلودگی توسط واحدکنترل ارسال می شود.

لوله ها

لوله های هوا فشرده این قابلیت را دارند تا هوای فشرده را انتقال دهند. براین اساس به واسطه این لوله ها هوا به بگ فیلتر راه یافته و با قرارگیری در فشار خاصی پاکسازی می شود.

مزیت های بگ فیلتر

مزیت های بگ فیلتر به شرح زیر می باشد.

 • مصرف پایین
 • مناسب برای شرایط محیطی مختلف
 • سر و صدای پایین
 • راندمان و بهره وری بالا
 • طراحی و ساختار مدرن و به روز
 • برخورداری از قطعات قابل تعویض

قیمت بگ فیلتر کارخانه آسفالت

چالشی که در حال حاضر بیشتر کارخانه های مصرف کننده بگ فیلتر کارخانه آسفالت با آن مواجه هستند قیمت این محصولات است. قیمت این بگ ها با توجه به فاکتورها و عامل های خاصی قابل تغییر است. این فاکتورها مواردی همچون قیمت کیسه، سبد، اسکروی باد و آهن را در بر می گیرند که می توانند هزینه های ساخت را تغییر دهند.

بگ فیلتر کارخانه

کلام آخر

با توجه به مطالبی که بیان شد می توان به این نتیجه دست یافت که بگ فیلتر کارخانه آسفالت محصولی برای پاکسازی هوای کارخانه های تولیدکننده آسفالت است. این بگ ها دارای ساختار خاصی بوده از اجزاء مختلفی تشکیل شده اند.

لطفا امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *