بگ فیلتر کارخانه + قیمت

در کارخانه ها علاوه بر تجهیزاتی چون کوره های ذوب و دستگاه های بزرگ که اهمیت بسیار مهمی دارند تجهیزات ریز دیگر چون بگ فیلتر کارخانه وجود دارند که ما در ادامه بیشتر در ارتباط با آن با شما کاربران عزیز صحبت می کنیم.

ما در این نوشتار در صدد هستیم اطلاعاتی را در خصوص بگ فیلتر های کارخانه، مدل های مختلف بگ فیلتر و… در اختیار شما کاربران عزیز قرار دهیم. با ما همراه باشید.

بگ فیلتر و غبارگیر صنعتی

برای دریافت اطلاعات و مشاوره خرید بگ فیلتر روی دکمه زیر کلیک کنید

اطلاعاتی در ارتباط با بگ فیلتر کارخانه

بگ فیلتر به مجموعه ای از تجهیزات گفته می شود که از آن جهت جلوگیری از آلودگی هوا، مواد ناشی از سوخت مشعل، گرد و غبار و… استفاده می شود. ساختار این دستگاه به گونه ای است که گرد و غبار و آلودگی ها از بالای سایکلون به فیلتر آب اگزوسفن هدایت می شوند و در چرخه آب در قسمت های پایینی حوضچه ته نشین شده و در نهایت از لودر جدا می شوند.

بگ فیلتر کارخانه

انواع بگ فیلتر کارخانه

با توجه به کاربردهای بی شماری که بگ فیلترکارخانه در صنایع دارند مدل های مختلفی از بگ فیلتر تولید و به بازار عرضه شده اند که عبارتند از :

  • غبارگیر کیسه ای
  • فن سانتریفیوژ
  • اسکرابر
  • سیلیکون و مولتی سیلیون

توجه داشته باشید که موارد گفته شده دسته بندی کلی هستند که هر کدام دارای دسته های ریزتری نیز هستند.

غبار گیر کیسه‌ای

همان طور که در جریان هستید کشور ما در زمینه مواد معدنی بسیار غنی است. در سال های نه چندان دور به این دلیل که صنایع فرآوری و ذوب وجود نداشت باید این مواد معدنی به کشورهای دیگری که این قابلیت را داشتند فروخته می شد؛ اما در چند سال گذشته با توجه به پیشرفت هایی که در زمینه صنعت ذوب صورت گرفته است دیگر به فروش این مواد نیازی نیست.

بر این اساس در داخل نیز می توان آن ها را ذوب کرد. از این رو تولید کوره بلند و غبارگیر صنعتی نیز اهمیت بسیاری پیدا کرده است و هر روزه شاهد پیشرفت در این زمینه هستیم تا جایی که کشور ما به برترین تولید کننده مس و شمش سرب و روی در خاورمیانه دسته یافته است. در زمان ذوب مواد در کوره ها مقدار بالایی دود به داخل کوره وارد می شود که این دود ها می توانند همان اکسید فلز هستند و برای جمع آوری اکسید فلز باید از بگ فیلتر کارخانه استفاده کرد.

بگ فیلتر کارخانه

فن سانتریفیوژ

از قسمت های مهم و اساسی که سایز بزرگی در بگ فیلتر کارخانه دارند می توان به فن سانتریفیوژ اشاره کرد که قدرت مکش بسیار قوی دارد و دارای چندین مدل فوروارد و بک وارد هستند. شما می توانید با توجه به نوع گاز و غبارها هرکدام از این بگ فیلترها را خریداری نموده و مورداستفاده قرار دهید.

این فن در قسمت انتهای سیلیکون قرار دارد و نیروی حاصله که در مرکز و داخل سیلیکون وجود دارد حاصل مکش این فن است. بهتر است که بدانید اندازه این فن به اندازه سیلیکون، مقدار گاز و غبار بستگی دارد. برای انتخاب فن سانتریفیوژ باید به محیط اسیدی یا بازی و همچنین رطوبت توجه بسیاری داشته باشید.

غبار گیر سیلکون و مولتی سیلکون

سیلکون از نوع خاصی فولاد تولید می شود و با توجه به نیروی گریز موجود در مرکز کار می کند و بیشترین کاربرد را برای گرفتن ذرات درشت دارد. این غبارگیرها با توجه به جنس فولادی که دارند می توانند مقاومت بالایی را در شرایط هوایی مختلف از خود نشان دهند.

بگ فیلتر کارخانه مولتی سیلکون، نوعی سیستم چندگانه سیلکون است که برای اجرای عملکرد آن چندین سیلکون داخل یک محفظه قرار می گیرند و ورودی و خروجی یکسانی دارند. لازم است بدانید که چینش این غبارگیرها اهمیت بسیار بالایی دارد و حتما باید به صورت مربعی قرار بگیرند.

بگ فیلتر کارخانه گچ,بگ فیلتر کارخانه

اسکرابر در بگ فیلتر کارخانه

در مواقعی که نمی توان برای حذف غبارها از نمونه های گفته شده بگ فیلتر کارخانه استفاده کرد این بگ فیلتر وارد عمل می شود. در این دستگاه فیلتراسیون توسط آب انجام می شود به این صورت که درون آب مواد جاذب آلودگی ها ریخته می شود که بهتر است از جاذب های آلی برای این کار استفاده کرد. سپس از طریق خروجی گازها از لوله خارج شده و به مخزن آب وارد می شوند در نهایت پس از مواجه با آب از خود واکنش نشان می دهند و گازی بدون غبار را تولید می کنند.

قیمت بگ فیلتر کارخانه

جهت قیمت گذاری بگ فیلتر کارخانه باید بدانید که این امر به عوامل مختلفی بستگی دارد. این عوامل شامل موارد زیر می شوند و هرکدام اهمیت بسیار زیادی دارند.

  • قیمت آهن
  • کیسه
  • سبد
  • اسکروی بتد
  • هزینه ساخت دستگاه
  • شرکت تولید کننده

کلام آخر

جهت جلوگیری از آلودگی هوا و انتشار مواد ناشی از سوخت مشعل ها بهتر است از بگ فیلتر کارخانه استفاده کرد . استفاده از بگ فیلترهای کارخانه مانع از آسیب به محیط زیست می شود و امنیت کارگران را نیز بیشتر می کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این باره می توانید از مشاورین ما کمک بگیرید.

لطفا امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *