بگ فیلتر کارخانه گچ

بگ فیلتر کارخانه گچ چیست؟ این پرسشی است که به عنوان یک چالش ممکن است شما نیز با آن مواجه باشید. این روزها از دستگاه های بگ فیلتر به طور گسترده ای استفاده می گردد. این دستگاه ها قابلیت های بی نظیری برای از بین بردن ذرات و گرد و غبارها داشته و می توانند به پاکسازی محیط های صنعتی کمک های شایانی نمایند. در ادامه به بررسی هرچه بیشتر کاربردها و اجزائ تشکیل دهنده بگ فیلترهای کارخانه گچ خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

بگ فیلتر و غبارگیر صنعتی

بگ فیلتر کارخانه گچ چیست؟

بگ فیلتر کارخانه گچ به عنوان نوعی تجهیزات صنعتی شناخته می شود و کاربردهای خاص خود دارد. این تجهیزات با قابلیت های بی نظیر خود می توانند ذرات و گرد و غبارهای ناشی از تولید گچ را کنترل نموده و به این طریق به پاکسازی محیط های صنعتی کمک کنند.


دریافت مشاوره و خرید بگ فیلتر روی دکمه زیر کلیک کنید


در حال حاضر نمونه های مختلفی از بگ فیلترهای کارخانه را می توان در بازار مشاهده نمود که همگی برای یک هدف که آن هم کنترل نمودن ذرات و گرد و غبار می باشد تولید و عرضه می شوند. اگر بخواهیم اشاره ای اجمالی به انواع بگ فیلترها داشته باشیم می توان هوا معکوس، پالس جت و شیکر را نام برد که ویژگی های بارز هرکدام موجب تفاوت آن ها شده اند.

بگ فیلتر کارخانه گچ

اهمیت استفاده از بگ فیلتر در کارخانه های تولید گچ

همان گونه که می دانید محیط های صنعتی دارای آلودگی های بسیار زیادی هستند و این ذرات و آلودگی ها می توانند سلامت انسان ها را به خطر بیندازند. بگ فیلترها که با نام غبارگیرهای صنعتی نیز شناخته می شوند گزینه ای بسیار عالی برای تهویه سازی هوا به شمار رفته و می توانند نقشی بسیار مفید را در کارخانجات ایفا کنند.

نکته ای که لازم است بدانید این است که خرید این دستگاه‌ها با کیفیت بالا اهمیت بسیار زیادی دارد و نباید در این راستا سهل انگاری کرد. بگ فیلتر کارخانه گچ می تواند محیط کارخانجات تولید گچ را پاکسازی نموده و سلامت کارکنان آن ها را فراهم سازد. این امر نشان دهنده اهمیت بسیار بالای استفاده از این بگ فیلترها دارد.

عملکرد بگ فیلتر کارخانه گچ

در این بخش از نوشتار خود قصد داریم تا به بررسی عملکرد بگ فیلتر کارخانه گچ پرداخته و در این راستا اطلاعات مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. با دقت به مطالبی که بیان شد می توان متوجه گردید که بگ فیلترها می توانند ذرات شیمیایی را از بین ببرند. پرسشی که مطرح می شود این است که عملکرد این بگ فیلترها برای از بین بردن این ذرات چگونه است؟

در پاسخ به این پرسش باید بگوییم که بگ فیلتر وظیفه دارد تا ذرات جامدی را که جزئی از گازهای خروجی می باشند را جداسازی کند. برای تحقق این امر گرد و غبارهایی که سمی هستند به بگ فیلتر کارخانه گچ جذب شده و در ادامه هوایی تازه و پاک به بیرون هدایت می شود. در ساختار بگ فیلترها می توان فیلترهای کیسه ای خاصی را دید که توانمندی بالایی برای جذب ذرات معلق با اندازه های بسیار ریز دارند.

همچنین قادرند تا این ذرات جامد را به بخشی بیرونی دستگاه بگ فیلتر هدایت کرده و به این طریق محیط های صنعتی را پاکسازی کنند. این دستگاه ها دارای چند کیسه فیلتر هستند که جنس مختلفی نیز دارند. برای انتخاب هرکدام از کیسه های فیلتر موجود در بازار باید به نوع ذرات معلق نیز توجه داشت. به طور معمول کیسه های فیلتر در جنس های پلی استر، نایلون مقاوم و کتان تولید و به بازار عرضه می شوند.

بگ فیلتر کارخانه گچ

اجزاء تشکیل دهنده بگ فیلترهای کارخانه گچ

بگ فیلتر کارخانه گچ نیز همچون هر محصول دیگری از اجزاء خاضی تشکیل شده است. این اجزاء در نهایت عملکرد اصلی دستگاه های بگ فیلتر را شکل می دهند. به طور اجزاء سازنده بگ فیلترهای کارخانه گچ شامل موارد زیر می شوند که وجود هرکدام در ساختار این دستگاه ها اهمیت بسیار زیادی دارد. هرکدام از این اجزاء و کیفیت آن ها می تواند تاثیرات قابل توجه ای بر قیمت بگ فیلترها داشته باشد.

 • کمپرسور هوا
 • بدنه اصلی دستگاه بگ فیلتر
 • فیلترهای کیسه ای
 • هاپرهای جمع کننده
 • شیربرقی
 • جرقه گیر
 • سیستم تخلیه کننده گرد و غبار
 • سیستم پاکسازی فیلترهای کیسه ای
 • فن سانتریفیوژ
بگ فیلتر کارخانه گچ

نکات بسیارمهم خرید بگ فیلتر کارخانه گچ

برای خرید بگ فیلتر کارخانه گچ بایستی نکات بسیار مهمی را رعایت نمایید تا محصولی نهایی قابلیت های لازم برای برآورده ساختن نیازمندی های شما عزیزان را دارا باشد. از مهم ترین نکاتی که توجه به آن ها برای خرید این محصول الزامی است موارد زیر را می توان تشریح نمود.

 • دستگاه موردنظر شما بایستی کیفیت ساخت بالایی داشته و براساس تمامی استانداردهای روز دنیا تولید شده باشد.
 • فیلتراسیون دستگاه باید کارآمدی بالایی داشته باشد.
 • دستگاه لازم است از مکش قدرتمندی برای انجام عمل فیلتراسیون برخوردار باشد.
 • مجهز به سیستم غبارگیر با سایکون باشد.
 • قیمت مناسبی داشته و از خدمات پس از فروش برخوردار باشد.

کلام آخر

با توجه به مطالبی که بیان شد می توان به این نتیجه دست یافت که بگ فیلتر کارخانه گچ این قابلیت را دارد تا ذرات و گرد و غبارهای صنعتی که سمی بوده و برای انسان خطرناک هستند را از بین ببرد. این دستگاه گزینه ای عالی برای تهویه هوای محیط های صنعتی بوده و دارای اجزاء خاصی است.

لطفا امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *