بگ فیلتر کارخانه سیمان

با توجه به محبوبیت بگ فیلتر کارخانه سیمان شرکت های بسیاری اقدام به تولید این محصول کرده اند. هر کدام از این شرکت ها در تلاش هستند تا محصول مورد نظر را با کیفیتی بی نظیر در دسترس مصرف کنندگان قرار دهند.

ما در این نوشتار قصد داریم تا اطلاعاتی را در خصوص بگ فیلتر کارخانه سیمان و عواملی که به صورت مستقیم می توانند بر قیمت این محصول تاثیر بگذارند در اختیار شما کاربران عزیز قرار دهیم. با ما همراه باشید.

بگ فیلتر کارخانه سیمان

اطلاعاتی در خصوص بگ فیلتر کارخانه سیمان

این محصول قابلیت نصب بر روی قسمت های بالایی سیلو و یا کنار سیلو را دارد. عملکرد اصلی آن جداسازی ذرات معلق در هوا را بوده و در نهایت فرآیند جداسازی ذرات سیمان به صورت خودکار را انجام می دهد.


برای سفارش ساخت و تماس برای ساخت بگ فیلتر با شماره زیر تماس بگیرید:


در زمان تخلیه سیمان از بونکرها بر اثر باد ممکن است قسمتی از سیمان خارج شود و به بگ فیلتر وارد شود. این سیمان ها بر اثر فشار ایجاد شده به قسمت های پشتی فیلتر چسبیده می شوند. لازم به ذکر است که با کمک جت پالس این ذرات قابلیت جدا سازی داشته و از قسمت های انتهایی فیلتر به سیلو وارد می شوند و می توانند هوای پاکیزه را از کیسه ها عبور دهند. این عملیات تا پایان تخلیه سیمان از بونکر ادامه دارد.

غبارگیر صنعتی کارخانه سیمان

کاربرد بگ فیلتر کارخانه سیمان

محفظه منحرف کننده ای که در قسمت ورودی وجود دارد قابلیت این را دارد که ذرات بزرگ را به سمت قیف هدایت کند. فن آوری پالس می تواند هوای فشرده موجود را به کم ترین میزان خود برساند و هزینه های عملیات را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. کیسه های نمدی سوزنی با راندمان فشار پایین این اجازه را به سیستم کیسه خانه می دهند تا با کم ترین میزان مصرف انرژی به فعالیت خود ادامه دهد.

قطعاتی که برای این دستگاه استفاده شده اند به صورت پیش ساخته بر روی محصول نصب بوده و نیازی نیست که در محل آن ها را جوشکاری کرد. همین امر موجب می شود تا نصب و راه اندازی آن با سرعت بیشتری انجام شود.

نصب بگ فیلتر سیلوی سیمان به چه صورت است؟

همان طور که در سطر بالا اشاره کردیم به دلیل نصب قطعات بر روی دستگاه بدون کوچک ترین اتلاف وقتی می توان این دستگاه را در کنار سیلو نصب کرد. برای نصب بگ فیلتر کارخانه نیازی به نصاب متخصص نیست و توسط شخص جوشکار می توان آن را نصب کرد.

بگ فیلتر کارخانه سیمان

سه عامل کلیدی در زمان انتخاب فیلتراسیون

دستگاه های Baghouse از فیلترها برای جمع آوری ذرات استفاده می کنند. جمع آوری ذرات می تواند مقاومت در برابر جریان و فشار دیفرانسیل را به میزان قابل توجهی بالا ببرد. این امر می تواند هزینه هایی که بابت انرژی فن پرداخت می کنید را بیشتر نماید.

توجه داشته باشید که بر روی فیلتراسیون هیچ گونه سوراخی وجود نداشته باشد؛ زیرا در جمع آوری ذرات ناموفق عمل می کنند. در مواقعی که فشار دیفرانسیل از حد مجاز بیشتر شود امکان آسیب رسیدن به کیسه فیلتر وجود دارد و می تواند عمر مفید آن را کاهش دهد.

کار با بگ فیلتر کارخانه چگونه است؟

هوای خارج شده قبل از هر کاری از دریچه های مخصوص به فیلتر وارد می شود که در مسیر آن کیسه های پارچه ای مخصوصی تعبیه شده است. این کیسه می تواند گرد و غبار سیمان را به خود جذب کند و هوای تمیز را از خود عبور دهد. همین امر سبب می شود تا گرد و غبار توسط باد سیمان جذب شوند. فشار در جهت معکوس به کمک جت پالس به صورت اتومات کار می کند و از سطح کیسه جدا می شود و در سیلو سیمان ریخته می شود.

مهم ترین مزایای استفاده از بگ فیلتر کارخانه

 • در صورتی که از این دستگاه در زمان تخلیه استفاده شود در مصرف سیمان حدود ۱۰ کیسه صرفه جویی می کند.
 • امکان فیلتر کردن همزمان چند سیلو را با هم دارد.
 • پاکیزگی محوطه کارگاه را به دنبال دارد و می تواند به حفظ محیط زیست کمک کند.
 • امکان استفاده از تمامی ظرفیت سیلو
 • طول عمر بالایی دارد و تعمیر و نگهداری آن بسیار آسان است.
 • تاییدیه های لازم را از سوی سازمان حفاظت محیط زیست دارد.
بگ فیلتر سیمان

اجزا تشکیل دهنده دستگاه بگ فیلتر کارخانه  شامل چه مواردی است؟

اجزاء تشکیل دهنده بگ فیلتر کارخانه سیمان موارد زیر را در بر می گیرد.

 • این سیستم مجهز به فیلتر کیسه ای
 • قفس نگهدارنده
 • پوسته و محفظه بگ فیلتر
 • هایر
 • سیستم تخلیه غبار
 • کمپرسور هوا و فن

جمع آوری ذرات با بگ فیلتر کارخانه ای چند مرحله است؟

مراحل جمع آوری ذرات با استفاده از بگ فیلتر کارخانه سیمان به صورت زیر می باشد.

 • مکانیزم اینرسی ذرات
 • خاصیت انتشار ذرات
 • حرکات براونی ذرات
 • خاصیت الکترواستاتیکی ذرات

سخن پایانی

بگ فیلتر کارخانه سیمان می تواند آلاینده های ناشی از گرد و غبار تخلیه سیمان را رفع کند. برای اطلاع از قیمت فیلتر کارخانه سیمان می توانید با مشاوران ما در ارتباط باشید و اطلاعات لازم را در این باره از آن ها دریافت کنید.

خرید از مجموعه ما این اطمینان را برای شما به وجود می آورد که محصول خریداری شده کاملا اصلی است و در کوتاه زمان خراب نمی شود زیرا ما این محصول را برای شما کاربران عزیز تضمین کیفیت می کنیم.

لطفا امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *